Produkty

Produkty

Produkty

R-2 (emaliowany)

Zakres zastosowania: Gromadzenie i magazynowanie podgrzanej wody sanitarnej.

Materiał produktu: Stal węglowa z powłoką emaliowaną.

Opis: Zbiornik jest przeznaczony do gromadzenia ciepłej wody z różnych źródeł ciepła. Zbiornik serii R-2 poprawia elastyczność systemu ciepłej wody użytkowej, umożliwiając gromadzenie stałej objętości ciepłej wody użytkowej, zastosowanie recyrkulacji CWU w celu zwiększenia komfortu użytkowania. A możliwość podłączenia grzejnika elektrycznego do otworu z gwintem wewnętrznym 2″ (dla zbiorników 750 i 1000 litrów) lub 1 1/2″ (dla zbiorników do 500 litrów włącznie) w dolnej części zbiornika sprawia, że zbiornik staje się bardziej uniwersalny. Zbiornik może współpracować z następującymi źródłami ciepła:

  • Kocioł na paliwo stałe
  • Kocioł na biomasę
  • Kocioł na pelety
  • Kominek z płaszczem wodnym
  • Kocioł gazowy
  • Kocioł elektryczny
  • Kolektor słoneczny

Izolacja zbiornika:

Dla tego zbiornika dostępne są dwa rodzaje izolacji.

Zdejmowana sztywna izolacja z pianki poliuretanowej o średniej grubości —37 mm (współczynnik przewodności cieplnej 0,028 W/m*S) — do zbiorników o pojemności do 500 litrów włącznie.

A także zdejmowana miękka izolacja poliestrowa o średniej grubości 65-70 mm, wykonana w technologii NOFIRE o klasie odporności ogniowej B-s2d0 zgodnie z europejskimi wymaganiami EN 13501 — (współczynnik przewodności cieplnej materiału — 0,031 W/m * S).

Dostępne opcje:

  • Zmiana konstrukcji zbiornika zgodnie z rysunkiem klienta — lokalizacja rur przyłączeniowych, kołnierze, średnice połączeń, rodzaj i grubość izolacji, powierzchnia wymiennika ciepła i tak dalej) — obliczana indywidualnie.

Może być stosowany z dowolnym źródłem ciepła:

Kocioł gazowy

Kocioł na paliwo stałe

Kocioł na pelety

Kocioł elektryczny

Kocioł na biomasę

Kominek z płaszczem wodnym

Kolektor słoneczny

1. Zbiornik serii „R-2” jest przeznaczony do stosowania w systemach ciepłej wody użytkowej!

2. Zbiornik serii „R-2” jest przystosowany do temperatury roboczej przy użyciu wody w zakresie od +2 do + 80 stopni Celsjusza.

3. Wszystkie modele z tej serii mają następujące cechy konstrukcyjne:

A) Dolne podparcie zbiornika jest wykonane w kształcie pierścienia, co pozwala równomiernie rozłożyć ciężar zbiornika na powierzchnię podłogi i zapewnić stabilność.

B) Wszystkie zbiorniki są wyposażone w króćce doprowadzające i odprowadzające wykonane z grubościennej rury.

Od strony zewnętrznej zbiorniki w wersji standardowej o pojemności do 5000 litrów włącznie są zabezpieczone osłoną plastikową.

Для полного просмотра таблицы характеристик листайте вправо-влево

Karta techniczna

Pobierz PDF

Katalog produktów

Pobierz PDF

Instrukcja montażu i obsługi zbiorników

Pobierz PDF