Produkty

Produkty

Produkty

ZK ELECTRO

Zakres zastosowania: Akumulacja podgrzanej wody technicznej.

Materiał produktu: Stal węglowa.

Zbiornik jest przeznaczony do magazynowania ciepła z elektrycznych elementów grzejnych, które są umieszczone w otworach o średnicy 2″ z gwintem wewnętrznym. Standardowa liczba otworów — 2 szt. Opcjonalnie można umieścić do 10 szt. Na zewnętrznej stronie zbiornika znajdują się kołki do mocowania szafy sterowniczej elektrycznych elementów grzejnych. Na życzenie klienta możliwa jest indywidualna konfiguracja danego zbiornika.

Może być stosowany z dowolnym źródłem ciepła:

Kocioł gazowy

Kocioł na paliwo stałe

Kocioł elektryczny

Pompa ciepła

Opcjonalnie zbiornik zawiera ochronną anodę magnezową (znajdującą się pod izolacją termiczną w górnej kopule).

Izolacja zbiornika wykonana jest w technologii NOFIRE z materiału poliestrowego o grubości 70 mm, który w 100% nadaje się do recyklingu (materiał przyjazny dla środowiska), materiał posiada wysoki współczynnik oporu cieplnego, a także wysoką odporność ogniową klasy B-s2d0 zgodnie z europejskimi wymaganiami EN 13501.

Od strony zewnętrznej zbiorniki w wersji standardowej o pojemności do 5000L włącznie zabezpieczone są poszyciem z tworzywa sztucznego lub z tkaniny (na życzenie). Kolorystykę izolacji należy okreslić od strony sprzedającego.

Zewnętrzna powierzchnia zbiornika jest pomalowana farbą odporną na ciepło

Zbiorniki serii ZK ELECTRO są stosowane w systemach z elektrycznymi elementami grzejnymi (grzejnikami). W związku z tym zbiornik może mieć od 2 do 10 króćców o wewnętrznej średnicy gwintu 2″. W wykonaniu podstawowym zbiornik jest dostarczany tylko z dwoma takimi króćcami. Na zbiorniku znajdują się również 4 kołki do mocowania szafy sterowniczej grzejników elektrycznych. Zbiornik może być również wyposażony w kołnierz rewizyjny, do konserwacji zbiornika (opcjonalnie).

Для полного просмотра таблицы характеристик листайте вправо-влево

Katalog produktów

Pobierz PDF

Instrukcja montażu i obsługi zbiorników

Pobierz PDF