Produkty

Produkty

Produkty

Anody magnezowe

Anoda magnezowa chroni wewnętrzną powierzchnię zbiornika podgrzewacza wody przed korozją, a grzejnik przed osadzaniem się kamienia, zmniejszając jego gęstość i ułatwiając czyszczenie zbiornika. Anoda magnezowa jest instalowana przez producentów zarówno w zbiornikach z suchym grzejnikiem, jak i mokrym, co zapewnia „ochronę” nie tylko elementu grzejnego, ale także wewnętrznej powierzchni zbiornika przed korozją.

Ponieważ większość kotłów pośrednich jest wykonana z metalu, nie można uniknąć jego interakcji z wodą. W związku z tym nie można uniknąć powstawania rdzy, ponieważ tlen jest rozpuszczony w wodzie płynącej w instalacji, co przyczynia się do rdzawienia. W procesie podgrzewania wody w zbiorniku tlen zaczyna aktywnie uwalniać się z wody i oddziałuje na metal, niszcząc ściany zbiornika podgrzewacza wody.

Aby zapobiec rozwojowi korozji, konieczne jest regularne sprawdzanie stanu anody magnezowej i jej wymiana w przypadku nawet częściowego zniszczenia anody. Więcej informacji na temat kontroli i wymiany anody magnezowej można znaleźć w paszporcie do zbiornika lub w instrukcji instalacji i obsługi.

Może być stosowany z dowolnym źródłem ciepła:

Kocioł gazowy

Kocioł na paliwo stałe

Kocioł na pelety

Pompa ciepła

Для полного просмотра таблицы характеристик листайте вправо-влево

Katalog produktów

Pobierz PDF